Wisła Płock poległa z GKS-em Katowice 0:2. Dobra passa przerwana [FOTO]

Wisła Płock
Wisła Płock - GKS Katowice 0:2. Nafciarze polegli u siebie, tym samym przerywając swoją szczęśliwą passę fot. Rafael Dominik
Wisła Płock - GKS Katowice. Nafciarze podejmowali w sobotnie popołudnie zespół GKS-u Katowice. Drużyna prowadzona przez trenera Kazimierza Moskala, jako cel w tym sezonie, postawiła sobie awans do najwyższej klasy rozgrywkowej, natomiast Wisła po czterech ligowych spotkaniach bez porażki chciała kontynuować szczęśliwą passę.

Pierwsza połowa w wykonaniu obu zespołów przypominała piłkarskie szachy. Wyraźnych sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. Piłkarze Wisły starali się uzyskać prowadzenie, jednak katowiccy obrońcy byli bardzo dobrze dysponowani. Rajdy Janusa, Ilieva czy Kacprzyckiego nie znalazły przełożenia na wynik spotkania. Kiedy wydawało się, że do szatni oba zespoły wejdą przy bezbramkowym remisie, do głosu doszli piłkarze GKS-u. Jeszcze w doliczonym czasie gry prostopadłe podanie w nasze pole karne przejął Goncerz i pewnie pokonał Kiełpina.

W drugiej połowie zespół gości nastawił się na grę defensywną i kontry. Nasi piłkarze, pomimo starań, nie potrafili przebić się przez szczelną zasłonę zawodników GKS-u. W 54. minucie piłkę dośrodkowywał Łukasz Kacprzycki. Futbolówkę przejął Włazło, który strzałem głową chciał pokonać Antonina Bucka. Niestety, piłka po jego strzale tylko obiła poprzeczkę bramki gości.

Wisła biła głową w mur, a jej ataki były nieskuteczne. Z zimną krwią wykorzystał to GKS. W 77. minucie po dośrodkowaniu w nasze pole karne do piłki najwyżej skoczył Goncerz i nie dał szans Kiełpinowi. Okazję na podwyższenie katowiczanie mieli jeszcze w 90. minucie, kiedy to strzał Pitrego minimalnie przeleciał nad poprzeczką bramki Wisły.

Wisła Płock - GKS Katowice 0:2 (0:1)

0:1 Grzegorz Goncerz (45.)

0:2 Grzegorz Goncerz (78.)

Wisła: 87. Seweryn Kiełpin - 20. Cezary Stefańczyk (69, 24. Kamil Hempel), 23. Paweł Magdoń, 14. Marko Radić, 16. Fabian Hiszpański - 18. Piotr Wlazło, 4. Jacek Góralski (79, 6. Wojciech Zyska) - 7. Krzysztof Janus, 10. Piotr Ruszkul (63, 9. Marcin Krzywicki), 22. Łukasz Kacprzycki - 41. Dimityr Ilijew.

GKS: 12. Antonín Bucek - 23. Łukasz Pielorz, 27. Mateusz Kamiński, 29. Adrian Jurkowski, 2. Rafał Pietrzak - 14. Piotr Ceglarz (56, 16. Aleksander Januszkiewicz), 18. Krzysztof Bodziony, 5. Kamil Cholerzyński, 10. Kamil Bętkowski (64, 20. Sławomir Duda), 28. Michał Nawrot - 7. Grzegorz Goncerz (84, 81. Przemysław Pitry).